«Ігнатіанська біблійна молитва: як шукати і знаходити Господа в усьому», з 21 вересня 2021 р.

Уже втретє розпочинаємо реєстрацію учасників на онлайн курс (реколекції) о. Mykhailo Stanchyshyn SJ «Ігнатіанська біблійна молитва: як шукати і знаходити Господа в усьому».
Початок курсу: 21 вересня 2021 р.
Реєстрація триватиме до 20 вересня 2021 р.

Деталі реєстрації:
1. Заповнити реєстраційну форму за посиланням https://bibleschool.apostol.ua/ibm
2. Скласти пожертву за курс 500 грн. Реквізити для пожертви https://bibleschool.apostol.ua/pay
3. На електронну скриньку біблійної школи apostolbible@gmail.com вислати фото або скрін квитанції про пожертву, обов'язково вказавши в листі свої прізвище та ім'я.
• Всім зареєстрованим учасникам, які виконали попередні три пункти реєстрації, на електронну скриньку прийде пароль до особистого кабінету. Особистий кабінет («Мій кабінет») розміщений на сайті біблійної школи «Апостол» https://bibleschool.apostol.ua Логіном буде адреса Вашої електронної скриньки. В особистому кабінеті Ви зможете переглядати відео з курсу.

Учасникам, які зареєструвалися на цей курс, але раніше вже брали участь у курсах Біблійної школи Апостол доступ до цього курсу буде наданий за попереднім паролем.
• Двічі на тиждень – у вівторок та четвер у Вашому особистому кабінеті на сайті будуть відкриватися нові відео з курсу.
• Просимо всіх, хто зареєструвався і склав пожертву, подати запит на приєднання до групи у фейсбуці https://www.facebook.com/groups/867138257280893 Це закрита група лише для учасників курсу.
Увага! Якщо Ви зареєстровані у фейсбуці під іншим ім’ям/прізвищем/псевдонімом, ніж Ви вказали при реєстрації на курс – напишіть нам приватним повідомленням на сторінку біблійної школи, щоб ми могли додати Вас до групи.

• Якщо у Вас виникатимуть питання, пишіть нам на електронну скриньку apostolbible@gmail.com, або телефонуйте за номером 068 400 1122 (з 10.00 до 18.00).

Структура курсу:
• Курс складається з 16 тем і триватиме 2 місяці (по 2 відео в тиждень).
Теми курсу будуть стосуватися питань покликання, слухання, процесу розпізнання, перешкод у слуханні, зокрема, страху, духовного супроводу, реколекцій, дружби та багатьох інших питань, які є актуальними для нас сьогодні.
• Крім відео уроків протягом курсу відбудуться 3 спільні зустрічі учасників курсу з о. Михайлом Станчишином,ТІ через Zoom. Під час цих зустрічей можна буде обговорити курс та поставити питання ведучому.
Пожертви за курс спрямовуються на покриття витрат, виготовлення нових онлайн-курсів, закупівлю необхідного обладнання та розвиток Біблійної школи.

 

Теми курсу:

Тема: 0. Метод ігнатіанської медитації 

Для плідності усього курсу дуже важливо уважно прослухати лекцію про метод медитації та засвоїти її. Автор курсу дуже сподівається, що кожен учасник як мінімум «забере із собою» в життя метод ігнатіанської медитації, який дозволить «шукати і знаходити Господа в усіх речах»!

Тема: 1. Первинне покликання учня Христа 

Мій досвід покликання. Прошу про благодать не боятися «гори» свого життя. Хочу не бути глухим на голос Бога! Первинне покликання учня Христа – це «бути з Ним», щоб слухати і приймати Його волю (Мр. 3, 13-19). 

Тема: 2. Слухання задля розпізнавання покликання 

«Слухай, Ізраїлю» – це головна заповідь Старого та Нового Завіту. Щоб почути про любов та її прийняти, спершу треба навчитися уважно слухати! Слухання дарує любов і самого Бога (Мр. 12, 28-31, Втор. 6, 1-15).

Тема: 3. Слухати – це бути на шляху

«Господь – мій Пастир!» Який твій досвід Пастиря? Хто для тебе був пастирем у твоєму житті? Для кого ти був пастирем? Чи чую та розпізнаю голос єдиного Пастиря в Ісусі? (Пс. 23). 

Тема: 4. Слухати – це слідувати за пастирем 

«Боже, Ти Бог мій, Тебе шукаю пильно…» Який образ Бога ношу в собі? Чи взагалі це питання турбує мене? Шукати Бога – це слухати Його! Кого я дійсно слухаю пильно? (Пс. 63, Ос. 11, 1-9).

Тема: 5. Контемплятивне слухання 

Марта клопочеться про багато. Марія обрала «кращу частку» контемплятивного слухання, тобто, цілковитого прийняття та перебування у присутності Того, Кого слухає (Лк. 10, 38-42). 

Тема: 6. Перешкоди в слуханні і наслідуванні Христа

Багатий юнак – це Адам та Ізраїль, який увесь Старий Завіт шукає Бога. Починаючи з Книги Буття, Адам пробіг увесь Старий Завіт та десять глав Нового Завіту. Знайшов Бога та не може зробити останнього кроку. Уяви себе на місці багатого юнака та спробуй насамперед слухати Слів Господа та дивитися на Нього! (Мр. 10, 17-31). 

Тема: 7. Страх – найбільша перешкода в слуханні 

Страхи не дозволяють слухати та змушують спати. Буря на морі – це про наших внутрішніх ворогів. Наші страхи – наші люті вороги. У човні твого життя спить не Ісус, але ти! Прокинься та врешті почни жити в радості «для більшої Його прослави» (Мр. 4, 35-41). 

Тема: 8. Про тайну пошуку Бога 

Про мій образ Бога! Чого ти шукаєш? Чи ти у молитві дійсно шукаєш Бога? Кого ти шукаєш? У молитві ти можеш шукати виключно себе, або ж кружляти навколо свого спотвореного образу Бога (Йо. 1, 35-39). 

Тема: 9. Про шлях розпізнавання 

Ісус запитує Петра про особисті взаємини з Ним. Ким є для тебе Христос? За кого ти Його маєш? Скільки місця займає Господь у твоєму житті? Чи Він є на першому місці? (Мр. 8, 27-34). 

Тема: 10. Про дружбу Бога з людиною 

Хочу з вами дружити, каже Ісус до Своїх учнів! Чи Ти прагнеш дружити з Богом? Дружити – це мати глибокі стосунки з Богом. Якими є твої стосунки з Богом і скільки в них є правдивої дружби? (Йо. 15, 12-17). 

Тема: 11. Про дружбу людини з Богом у Святій Літургії 

Дружба з Ісусом об’являється в особливий спосіб через Святу Літургію. Ти запрошений до участі в Святій Євхаристії, тобто, іти до Євхаристії та стати Євхаристією. Чим є для тебе Свята Євхаристія? Чи ти готовий стати Нею, тобто, роздати себе цілковито – як Христос? (Лк. 22, 1-23, Лк. 24, 13-35). 

Тема: 12. Про дружбу людини з Богом у Таїнстві Покаяння

Дружба з Ісусом проявляється також у Таїнстві Покаяння. Кожного разу Господь чекає тебе як милосердний батько свого загубленого сина, щоб відновити з ним дружбу (Лк. 15, 11-32, Лк. 7, 36-50, Йо. 8, 1-12). 

Тема: 13. Про дружбу людини з Богом в реколекціях

Дружба з Господом можлива також через реколекції, які є особливим шляхом до поглиблення стосунків з Ним. Хороші реколекції дарують світло пізнання Бога та Його любові (Мт. 5, 1-12). 

Тема: 14. Про дружбу людини з Богом у духовному супроводі 

Духовний супровід є великою допомогою на шляху духовного зростання. Духовний супровід вчить смирення. Відкритість на духовний супровід є ознакою прагнення дійсного духовного зростання та остаточно сприяє дружбі з Ісусом (Мр. 8, 22-26 та Мр. 10, 46-52). 

Тема: 15. Про дружбу людини З Богом в особистій молитві 

Особиста молитва є найкращим тестом справжньої дружби з Ісусом. Якою є твоя особиста молитва? Скільки місця вона займає у твоєму житті? Чи ти піклуєшся про її внутрішнє зростання? Чи ти торкаєшся Особи живого Бога у своїй особистій молитві? (Лк. 11, 1-4, Йо. 21, 15-19). 

Тема: 16. Про запрошення до взаємної дружби Бога з людиною 

«Чи любиш ти мене більше ніж оці?» Ісус запитує Петра про більшу любов. Потрійне запитання є для нього іспитом для зраненої зреченням його свідомості. Однак, Петро потребує зцілення і Господь про це знає. Ісус сьогодні запитує і тебе про більшу любов (Йо. 21, 15-19).

 

bibleschool.apostol.ua 10 днів 351
Схожі статті:
Анонс курсу «Ігнатіанська біблійна молитва: як шукати і знаходити Господа в усьому»
bibleschool.apostol.ua близько 10 годин 5
Прикарпатська конференція експертів "Міжрелігійний та міжконфесійний діалог і національна безпека", 8 жовтня 2021 р.
До початку конференції 12 днів 20:23:4 5 днів 15
2 фото
Онлайн курс «Жінки Біблії: історії натхнення для сучасних жінок» (частина перша – «Жінки Старого Завіту»), 30 вересня 2021 р.
До початку курсу 8 днів 0:48:4 bibleschool.apostol.ua 6 днів 59
2 фото
Реколекції "Слово Боже - місце пошуку і знаходження прощення", 1-3 жовтня 2021 р.
До початку 8 днів 19:49:4 bibleschool.apostol.ua 8 днів 36
Проєкт «Екуменічний рух: діалог, досвід, дружба»
dialog.apostol.ua 16 днів 29