Бути на своїй стороні

Для багатьох із нас не є просто бути на своїй стороні. Дехто ніколи навіть не ставив перед собою таке питання: чи я в цьому житті за себе? Або вважав, що розглядати таку думку, — егоїстично і гріховно.

Як на практиці виглядає це «бути на своєму боці»?

Найперше потрібно визнати і прийняти існування свого «я». Можливо, це дивно звучить, але у вирі справ-турбот (побутових, сімейних, родинних, робочих), у вирі людей і подій ми можемо не помічати своїх потреб, бажань, мрій, просто СЕБЕ. Ми можемо бути занадто вимогливими до себе, ранити самих себе, ігнорувати себе. І вважати, що це норма.

Бог хоче, щоб ми любили ближнього, як самого себе. Любов до себе має бути мірилом любові до інших. Якщо я раню себе, то можу ранити інших. Якщо я нечутлива до своїх потреб, то нечутлива до потреб інших. Якщо я не дозволяю собі відпочивати, то не даю такого дозволу й іншим.

 

Любов до СЕБЕ включає також ПРАВО І ДОЗВІЛ СОБІ:

• розслабитися і насолоджуватися життям;

• помилятися (помилки є природною частиною життя і можливістю для зростання);

• засмучуватися (це нормально, я можу це пережити);

• не боятися невдач;

• перестати перевантажувити себе роботою або відмовитися від її частини;

• мати вільний час, щоб обдумати те, як збалансувати своє життя (витрачати час для себе — це не ледарювати, а любити себе).

• бути щедрим до себе (і не лише в тому, що стосується основних потреб, — потрібно зрозуміти, що приносить мені щастя, які заняття значимі для мене, що може бути «інвестицією» у мій розвиток на даному етапі).

 

Те, як я почуваюся, – результат мого вибору, моїх щоденних дрібних рішень. Якщо в мене немає часу відпочити або подумати, часу для занять, які піднімають мій настрій, то хіба зможу бути щасливою?

Отож, маю пригальмувати, виділити час для свого відпочинку і зайнятися тим, що приносить мені радість. Не потрібно кожну секунду свого життя перетворювати на продуктивну одиницю часу. Не потрібно постійно щось робити або про щось думати — я не робот. Навіть якщо мені зараз це вдається робити, то надовго мене не вистачить.

Світ потребує жінок, яким комфортно із собою, які на своїй стороні. Постійне (і, мабуть, хворобливе) прагнення догодити всім і кожному позбавляє мене сили. Мені потрібно розібратися в собі. Прийняти себе. Віднайти себе. Полюбити. Щоб могти служити іншим і любити їх, як саму себе.

© Оксана Осадчук

засновниця платформи для жінок НЕПОВТОРНА

 

Приєднуйтеся до нас у соцмережах:

YouTube Неповторна

Фейсбук сторінка онлайн платформи для жінок Неповторна

Інстаграм сторінка онлайн платформи для жінок Неповторна

Фейсбук сторінка Жінки благодаті

2 місяці 64
Схожі статті:
МОЛИТВА ЖІНОЧОГО СЕРЦЯ
www.youtube.com 3 місяці 131