Дорогі друзі! За бюджетні кошти планують зняти ЛГБТ фільм з відверто блюзнірським ставленням до християнства. Прохання підписати та поширити цю петицію. Особливе прохання до лицарів, священників та духовенства, щоб поширили у своїх парафіяльних спільнотах та заохочували парафіян підтримати петицію.
Прочитати весь текст петиції і підписати її можна за цим посиланням.
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій заперечує щодо впровадження гендерної ідеології в законодавство України – тим більше неприпустимим є кримінальне переслідування мирних учасників просімейних акцій.
У своєму зверненні на адресу голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності (голова – Денис Монастирський) ВРЦіРО зауважує, що законопроект № 3316 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності)» створює загрози для реалізації конституційного права на свободу слова та свободу вираження поглядів.
Як приклад, окрім посилення кримінальної відповідальності за злочини, вчинені на ґрунті нетерпимості до сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності особи, законопроект № 3316 пропонує ввести нову статтю 161-1 та запровадити кримінальну відповідальність за “приниження гідності осіб чи груп осіб за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності”.
Подібним чином зміни до статті 294 Кримінального кодексу України можуть бути використані з метою кримінального переслідування учасників мирних акцій протесту, спрямованих проти пропаганди гендерної ідеології. Раніше Рада Церков вже звертала увагу на свавільне і надмірне використання сили співробітниками Національної поліції України, безпідставного примусу та придушення ними мирних альтернативних маніфестацій на захист сімейних цінностей, що мало місце 17 червня 2018 року у Києві під час проведення прихильниками гендерної ідеології так званого «Маршу рівності».
“На наше переконання, пропоновані законопроектом № 3316 зміни несуть пряму загрозу для реалізації конституційного права на свободу слова та свободу вираження поглядів. Адже учасники суспільної дискусії, в тому числі релігійні діячі, які критикуватимуть одностатеві відносини та партнерства як аморальні, гріховні та закликатимуть до обмеження пропаганди такого неприродного, розбещеного способу життя, опиняться під загрозою кримінального переслідування лише за свої слова і публічно висловлену позицію на користь природніх подружніх стосунків”, – наголошується у зверненні Ради Церков.
Слід зауважити, що законодавство України не містить визначення поняття “гендерна ідентичність”, а тому така юридична невизначеність є додатковим підґрунтям для зловживань у цій сфері.
Як відомо, саме через проблемне визначення терміну “ґендер” у 2018 році Верховна Рада України відмовилася від ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (відому як Стамбульська Конвенція). Це обумовлено незгодою українського суспільства, в тому числі релігійної спільноти, з гендерною ідеологією, яка підміняє поняття жіночої та чоловічої статі поняттям “ґендер”, згідно якого людина незалежно від своєї статі на власний розсуд може ідентифікувати себе чи-то жінкою, чи-то чоловіком, чи-то якимось ще з понад 50 ґендерів.
З огляду на це, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликала парламентський Комітет відхилити законопроект № 3316 про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності) як такий, що потребує доопрацювання після проведення широкого громадського обговорення.
Як повідомлялося, 9 квітня до Верховної Ради внесено законопроект №3316 від депутатки «Слуги народу». Пропозиції авторки викликали обурення представників Церкви.
Згідно з цим законопроєктом, пропонується встановити кримінальне покарання (штраф або тюремне покарання) за нетерпимість, публічні заклики, приниження гідності за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності. Тобто якщо свідомий християнин скаже, що гомосексуалізм це гріх та виступить проти одностатевих шлюбів, то може отримати штраф або потрапити до в’язниці. Ці пункти стосуються також посадовців, організаторів публічних акцій проти ЛГБТ та ін., пише Католицький Медіа-Центр.
Єпископ Віталій Кривицький, голова Комісії з питань відносин між Церквою і державою при єпископаті РКЦ, прокоментував цей законопроєкт:
«Наша релігійна спільнота з обуренням сприйняла новину про те, що під час карантину та великих викликів, які стоять перед українським суспільством, деякі депутати вносять законопроєкти, котрі вочевидь викличуть великий резонанс. Зі сторони народних обранців це підступні кроки. Дуже гидко, що депутати, користуючись самоізоляцією громадян, проштовхують замовлені законопроєкти. Це неприпустимо».
Єдине розсудливе рішення, переконаний єпископ, — відкласти обговорення резонансних питань на час, коли кожна зі сторін матиме змогу висловити свою думку. Свідомі громадяни, які сьогодні виконують розпорядження влади і самоізолюються, сприймають цю ситуацію, як ніж у спину.
«Релігійна спільнота не мовчатиме, а якщо потрібно — вийде з протестами, навіть у часи заборони, оскільки підступність деяких політиків виявляє ще більші загрози та епідемії», — підкреслив єпископ Віталій Кривицький. Найближчим часом ВРЦіРО скерує відповідне офіційне звернення до представників влади на тему згаданого суперечливого законопроєкту.
Ще одне звернення:
«Ми не маємо права мовчати», — єпископ Павло Гончарук про законопроєкт №3316
Таку позицію висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у програмі «Відкрита Церква» на «Живому ТБ», коментуючи зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт 0931.
Предстоятель відзначив, що сам механізм цього законопроєкту під гаслом недискримінації є небезпечним для свободи слова. «Ми, на жаль, сьогодні живемо в культурному контексті постправди, де певні слова й терміни перебувають у стані мутації – підміни понять. І ось, говорячи про недискримінацію, на жаль, цей законопроєкт веде мову про права і свободи релігійних спільнот висловлювати в суспільстві свої переконання».
У демократичному суспільстві, наголосив архиєрей, кожен має мати право на свободу думки, а також на свободу її висловлення. «У розряд інакомислячих, які можуть бути переслідувані за свої погляди, потраплять вірні різних релігій і конфесій», – констатував він.
Блаженніший Святослав також зауважив, що Церкву турбує не тільки сам факт певних законопроєктів, а й відсутність діалогу і здатності слухати одне одного. «Часом є таке відчуття, що наші законодавці, працюючи в турборежимі, не слухають суспільство», – відзначив він.
Глава УГКЦ вважає, що сьогодні в українському суспільстві дуже потрібний діалог як такий і з усіма. «Гадаю, Церкви повинні навчитися не насаджувати і не накидати комусь своїх переконань, а просто їх свідчити. Тобто ми абсолютно готові, аби комусь пояснювати наші переконання. Проте ми повинні мати на це право. Якщо законопроєкт у нас таке право забере, то ми опинимося в прикрих обставинах і не матимемо можливості вести такий діалог», – вважає Блаженніший Святослав.
«Щоб не допустити будь-якої дискримінації за будь-якою ознакою, ми, зокрема ВРЦІРО, готові співпрацювати», – наголосив він.
Предстоятель переконує, що Церква хоче, аби цей законопроект міг послужити справжній недискримінації, а не лише інтересам лобіювань певної частини українського суспільства.
Департамент інформації УГКЦ
ЗАЯВА
Українського католицького університету
Щодо законопроекту 0931
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України
щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації
із правом Європейського Союзу»
Для християн, які живуть Євангелієм Воскреслого Христа, будь-яка дискримінація є проявом того, що суперечить любові та істині. Христос прийшов у цей світ пригадуючи, що усі ми діти Божі, а, отже, між нами, як між братами і сестрами, рівними у своїй гідності, повинна панувати любов і особлива турбота про найменших, відкинутих і марґіналізованих.
Законопроект 0931, ставлячи собі за мету усунути чи зменшити дискримінацію в суспільстві щодо окремих громадян чи певних груп громадян, у своїй ідеї покликаний служити спільному благу і усуненню суспільних кривд.
Проте цей законопроект також несе в собі загрозу дискримінації інших громадян та суспільних груп.
Розуміючи таку загрозу, Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій внесла пропозицію доповнити законопроект таким текстом:
«Не є дискримінацією дія чи бездіяльність особи та/або групи осіб при реалізації своїх прав на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, на свободу світогляду і віросповідання.»
Важливість цієї поправки зумовлена необхідністю:
– захистити від дискримінації окремих громадян чи групи громадян (наприклад медиків), які з огляду на свою релігійну ідентичність, висловлять свою відмову щодо надання послуги із проведення вбивства ще ненародженої дитини шляхом аборту, що є процедурою, яка суперечить релігійному сумлінню.
– захистити від дискримінації окремих громадян чи групи громадян, які з огляду на власну релігійну ідентичність, а також користаючи з прав і свобод відображених зокрема в ст. 34, 35 Конституції України, публічно висловлюватимуть свої погляди щодо гріховності чи аморальності тієї чи іншої поведінкової моделі.
Варто пригадати, що в Європейському Союзі, на гармонізацію з правом якого законопроект 0931 націлений, були непоодинокі випадки дискримінації саме за релігійною ознакою. Достатньо пригадати випадок з Рокко Бутільйоне, який не був призначений на пост єврокомісара з питань юстиції (Єврокомісія Баррозу) з огляду на його релігійні переконання.
Без вищезгаданої поправки від ВРЦіРО, інша норма, згадана в законопроекті, яка виключає з переліку дискримінаційних «пропозицію встановлення релігійними організаціями особливих вимог щодо релігійних переконань, статі у сферах відправлення культу (діяльності, безпосередньо пов’язаної з богослужінням, релігійними обрядами і церемоніями), а також релігійною освітою або релігійним вихованням», сама може стати дискримінаційною нормою.
Без цієї поправки цілі групи з релігійною ідентичністю будуть позбавлені права вільно висловлювати свої погляди і переконання в засобах масової інформації та під час масових заходів в публічному просторі. Ставлячи за мету усунути прояви дискримінації та віктимізації, цей законопроект несе в собі загрозу дискримінації та віктимізації громадян України за релігійною ознакою.
Тому вимагаємо від депутатського корпусу не допустити віктимізації та дискримінації за релігійною ознакою, доопрацювати даний законопроект і прийняти його із поправками від ВРЦіРО.