Глава УГКЦ: «Законопроєкт 0931 є небезпечним для свободи слова»

Ми мусимо вчитися бути толерантними, тобто поважати думку іншого навіть тоді, коли вона не збігається з моєю. А цей закон про так звану недискримінацію є небезпечним тим, що може переслідувати інакомислячих.

 

Таку позицію висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у програмі «Відкрита Церква» на «Живому ТБ», коментуючи зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт 0931.

 

Предстоятель відзначив, що сам механізм цього законопроєкту під гаслом недискримінації є небезпечним для свободи слова. «Ми, на жаль, сьогодні живемо в культурному контексті постправди, де певні слова й терміни перебувають у стані мутації – підміни понять. І ось, говорячи про недискримінацію, на жаль, цей законопроєкт веде мову про права і свободи релігійних спільнот висловлювати в суспільстві свої переконання».

 

У демократичному суспільстві, наголосив архиєрей, кожен має мати право на свободу думки, а також на свободу її висловлення. «У розряд інакомислячих, які можуть бути переслідувані за свої погляди, потраплять вірні різних релігій і конфесій», – констатував він.

 

Блаженніший Святослав також зауважив, що Церкву турбує не тільки сам факт певних законопроєктів, а й відсутність діалогу і здатності слухати одне одного. «Часом є таке відчуття, що наші законодавці, працюючи в турборежимі, не слухають суспільство», – відзначив він.

 

Глава УГКЦ вважає, що сьогодні в українському суспільстві дуже потрібний діалог як такий і з усіма. «Гадаю, Церкви повинні навчитися не насаджувати і не накидати комусь своїх переконань, а просто їх свідчити. Тобто ми абсолютно готові, аби комусь пояснювати наші переконання. Проте ми повинні мати на це право. Якщо законопроєкт у нас таке право забере, то ми опинимося в прикрих обставинах і не матимемо можливості вести такий діалог», – вважає Блаженніший Святослав.

 

«Щоб не допустити будь-якої дискримінації за будь-якою ознакою, ми, зокрема ВРЦІРО, готові співпрацювати», – наголосив він.

 

Предстоятель переконує, що Церква хоче, аби цей законопроект міг послужити справжній недискримінації, а не лише інтересам лобіювань певної частини українського суспільства.

Департамент інформації УГКЦ

 

news.ugcc.ua більше 2 років 800

«Відкрита Церква» з Блаженнішим Святославом. Співрозмовниця — Інна Кузнецова

Схожі статті:
Ангел нашої вулиці. Випуск 28 "Любов до батька" (відео)
www.youtube.com 25 днів 49
Ангел нашої вулиці. Випуск 27 "Як бути вірним другом" (відео)
www.youtube.com 26 днів 77
Ангел нашої вулиці. Випуск 26 "Чесність" (відео)
www.youtube.com 26 днів 42
Ангел нашої вулиці. Випуск 25 "Справжня дружба" (відео)
www.youtube.com 27 днів 52
Ангел нашої вулиці. Випуск 24 "День матері" (відео)
www.youtube.com 27 днів 60