"Прощення насамперед потрібне мені" - інтерв'ю з авторкою книжки "Дорога до прощення"

ТЕТЯНО, НАЙПЕРШЕ ХОЧЕТЬСЯ ВАС ЗАПИТАТИ, ЯК З'ЯВИЛАСЯ ІДЕЯ НАПИСАТИ КНИЖКУ НА ТЕМУ ПРОЩЕННЯ?
Іноді ідеї не потрібно шукати, вони довкола нас. Тема прощення актуальна завжди. І я в певний момент свого життя зустрілася з прощенням теж. Ідею я виношувала довго, але три місяці весняного карантину 2020 р. сприяли тому, що ця ідея отримала життя на папері.

НАЗВА КНИЖКИ «ДОРОГА ДО ПРОЩЕННЯ». ЧОМУ ТАКА НАЗВА?
Прощення майже ніколи не стається за одну секунду. Це процес, який потребує зусиль, часу, іноді наших сліз, тому і назва — ДОРОГА ДО ПРОЩЕННЯ.

 

ЯК ВВАЖАЄТЕ, ЩО ОЗНАЧАЄ ПРОБАЧИТИ?
Насамперед треба розуміти, що
пробачити не означає забути,
пробачити не означає, що наш біль не має значення,
пробачити не означає відчути прощення.
Прощення – це вибір.
Першим кроком, щоб ступити на дорогу прощення є хотіти простити. Почуття не мають до цього стосунку.

ВИ СКАЗАЛИ, ЩО ПЕРШИМ КРОКОМ, ЩОБ СТУПИТИ НА ДОРОГУ ПРОЩЕННЯ Є ХОТІТИ ПРОСТИТИ. А ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НЕМАЄ ЦЬОГО БАЖАННЯ ПРОБАЧИТИ?
Якщо нема цього бажання, то треба просити в молитві про це бажання пробачити. Якщо навіть молитва за це бажання нам дається важко, то слід молитися про бажання хотіти пробачити.

 

А ТЕПЕР ПОВЕРНЕМОСЯ ДО КНИЖКИ. ВОНА МАЄ ПІДНАЗВУ «ДЕВ'ЯТНИЦЯ ТА ІНШІ МОЛИТВИ». ВИ Є АВТОРКОЮ ДЕВ'ЯТНИЦІ. ЧОМУ ВИРІШИЛИ НАПИСАТИ САМЕ ДЕВ’ЯТНИЦЮ?
Молитва дев’ятниця – це дуже гарна християнська практика, яка нагадує нам про ті дні, коли перші апостоли та учні Ісуса разом з Богородицею молилися спільно від Вознесіння до П’ятдесятниці, під час якої і відчули присутність Святого Духа.
Працюючи в сфері християнського книговидання знаю, що читачі дуже люблять цю молитовну практику, тому й вирішила її написати. Це не був перший досвід написання молитов, бо маю богословську освіту, і вже писала їх, але досвід написання дев’ятниці перший.
Ця дев’ятниця не є стандартною, там окрім молитви, цитати зі Святого Письма є ще призадума і запитання, які треба поставити собі. Тому я би радила не так швидко її прочитувати, а ще краще взяти ручку і папір і записати свої відповіді, такий метод допоможе якісніше пройти шляхом прощення.

 

РОЗКАЖІТЬ ЩЕ ПРО КНИЖКУ, ПРО ІНШІ МОЛИТВИ, ЯКІ УВІЙШЛИ ДО НЕЇ. В ЧОМУ ЇХ ОСОБЛИВІСТЬ?
У книжці є вказівки як почати процес прощення, як його пройти і покрокова молитва, яка охоплює всі аспекти життя людини. Таким чином той, хто молиться, зможе промолити всі сфери свого життя і пригадати те, про що ніколи не молився, та про тих, у кого треба попросити вибачення чи кому пробачити.

 

ОСКІЛЬКИ МИ СЬОГОДНІ З ВАМИ ГОВОРИМО ПРО ПРОЩЕННЯ, ЧИ МОЖЕТЕ РОЗПОВІСТИ ЯКУСЬ СВОЮ ІСТОРІЮ ПРОЩЕННЯ?
У моєму житті був період, коли я активно працювала над прощенням у моєму житті, писала списки людей, кому мала пробачити і перед ким завинила. І знаю, що коли ти прийняв рішення пробачити, то Бог якимось чином ставить цих людей на твоїй дорозі. І от одного разу, йшовши по вулиці, я зустріла подругу, з якою вже кілька років ми не спілкувались. Я була здивована, бо раніше ми не зустрічались жодного разу, хоч жили в одному місті. І так, вона була в моєму списку. Я хотіла налагодити з нею відносини. Я знала, що вона ображена на мене, але причини я не бачила. У той день ми домовилися зустрітись. Коли я йшла на ту зустріч, то роздумувала в своєму серці, що маю казати їй. І Бог, мабуть, почув мене і дав мені відповідь. Я зрозуміла: якщо нема за що просити вибачення, то можна просто дякувати. І коли я почала дякувати, обличчя моєї подруги почало змінюватись, мабуть, вона не очікувала стільки подяк з мого боку. З того часу ми знову почали дружити тісніше.

 

ДЯКУЮ ЗА ВАШУ ІСТОРІЮ! А ЩЕ СКАЖІТЬ, БУДЬ ЛАСКА, ЧИ БУВАЄ ВАМ ВАЖКО ПРОЩАТИ І ПРОСИТИ ПРОБАЧЕННЯ?
Прощати завжди важко, але я розумію, що прощення насамперед потрібне мені, я хочу бути вільною, хочу дихати на повні груди, не хочу ходити з клубком у горлі.
Просити пробачення мені легше, головне для мене – не затягувати з цим.


І НА ЗАВЕРШЕННЯ НАШОГО ІНТЕРВ'Ю, ЩО БИ ВИ ПОБАЖАЛИ ТИМ, ХТО ЧИТАТИМЕ КНИЖКУ «ДОРОГА ДО ПРОЩЕННЯ»?
Бажаю вам стати вільними, звільнити своє серце від гніву, образ, ненависті і звісно непрощення, почати дихати вільно.
Бажаю вам відчути крила, які з’являться після того, як ви пробачите собі, вашим кривдникам чи Богові.

Розмовляла Іванна Дорошенко

Сторінка видавництва "Апостол" у фейсбуці

apostol.if.ua 29 днів 45
Схожі статті:
Знаки часу. Випуск 49 "Був мертвий і воскрес"
www.youtube.com 9 днів 31
ВЕРБНА НЕДІЛЯ - У ЙОГО РАНАХ НАШЕ СПАСІННЯ
www.youtube.com 11 днів 24
Незабаром! Новинка від видавництва "Апостол" - книга "У променях Його Милосердя"
apostol.if.ua 17 днів 33